23 Temmuz 2024

SEO Makaleler

SEO – Teknoloji, Bilişim, İnternet Dünyasından Haberler

Su Tesisatçısı

Su hayatın vazgeçilmez bir parçasıdır. İnsanlığın tarihinden bu yana her medeniyet ve her toplum yerleşik yaşama geçecekleri zaman bir su kıyısını tercih etmişlerdir. Kurulan her medeniyet suya büyük bir önem ve değer vermekteydi. Bu durum günümüzde de halen devam etmekte ve şehirlerde binlerce kilometrelik su tesisatları döşenmektedir. Yaşamın olduğu her mekâna kadar taşınan bu su tesisatlarında zaman içerisinde, kullanım kaynaklı, hatalı su tesisatı döşemesi ve jeolojik nedenlerden dolayı bazı sorunlar meydana gelmektedir. Genellikle su kaçağı şeklinde yaşanan bu olay binanın betonarme yapısına zarar verdiği gibi, apartman hayatında da komşuluk ilişkilerine zarar verirken, su faturasının da kabarık gelmesine neden olmaktadır.
Su tesisatın da meydana gelen kaçakları bulmak için kesinlikle bir su tesisatçısına başvurmak gerekir. Su tesisatçısı binalarda su tesisatının hangi şekilde, ne metotlarla döşendiğini ve daha fazla bilgiye sahip olduğu için bu konular hakkında uzmandır. Su kaçağı bulma işlemi içinde her su tesisatçısı tercih edilmemeli. Modern yöntem ve teknoloji ile su tesisat sızıntısı kaçağı bulma işinde özel kameralar kullanan ve kolay bir şekilde sorunu tespit edebilecek donanıma sahip olan su tesisatçıları tercih edilmelidir. Aksi takdirde bu yöntemleri kullanmayan bir su tesisatçısı kaçağı bulmak için sürekli olarak tahminde bulunarak evinizi bir şantiye sahasına çevirebilir.
Atık su tesisatının bir parçası olan mutfaklarda da tıkanıklık yaşanmaktadır. Özellikle restoranlar da bu tıkanıklık çok sık olmaktadır. Mutfak tıkanıklığı açma işleminde robot ve kamera teknolojisini kullanarak tıkanıklığın noktasını belirleyen ve daha sonra oluşan tıkanıklığı açmak için kameranın ucuna takılan bir aparat ile sorunu ortadan kaldıran firmalar daha iyi hizmet vermektedir.
Su tesisatının ısıtma amacıyla da kullanıldığı kalorifer tesisatlarında da tıkanıklık yaşanabilir. Bu nedenle en fazla 3 yılda bir kalorifer petek temizliği yapılması gerekir. Petek temizliği yapılmadığı takdirde peteklerden verim alınamaz ve maliyet artar. Petek temizliği yapmak için peteklerde bulunan suyun tahliye edilmesine gerek yoktur. Aksine bu işlem daha çok tıkanıklığa neden olur. Bunun yerine özel kimyasallar kullanılarak peteklerde oluşan pas ve kireç sökülür. Daha sonra su devir daim yapılarak pislikler kazanda toplanır ve böylece petekler ve kalorifer sistemi temizlenir.
Sizlerde su tesisatçısı,  kalorifer petek temizliği,  petek temizliği,  su kaçağı bulma,  su tesisat sızıntısı kaçağı bulma,  mutfak tıkanıklığı açma konularında profesyonel bir firma ile çalışma istiyorsanız tercihiniz bizden yana olsun.

About The Author

İş Dünyasından Haberler - Tanıtım Videosu - Sosyal Medya Yönetimi
deneme bonusu veren siteler