23 Temmuz 2024

SEO Makaleler

SEO – Teknoloji, Bilişim, İnternet Dünyasından Haberler

Rüya Tabirleri Yorumları

Uyku günün yorgunluğunu atmak, beynin gün içerisinde aldığı bilgileri depolamak ve enerji kazanmak için yapılan zorunlu bir insan ihtiyacıdır. Her insan 24 saatlik zaman diliminden yaklaşık 8 saatini uykuya ayırır. Hayatımızın 3/1 uyumakla geçer. Fiziksel olarak böyle tarif edilen uyku dinimizde yarı ölüm olarak adlandırılır.

Bazı rivayetlere göre uyku sırasında ruh bedenden ayrılır başka boyutlarda seyahat etmeye başlar. Ancak bu durum doğru değildir. Yalnız rüya aracılığı ile gayb alemine bilinmeyen bir şekilde temas edilir. Uyurken tam olarak açıklanamayan rüya, insan hayatının geleceğine dair çeşitli mesajlar verdiği gibi, Yüce Allah’ın insanlara sunduğu sayısız nimetlerden de bir tanesidir.

Uyku esnasında dış dünya ile bağlantı kesilir ve 5 duyu organı çevre ile iletişimi keser. Bu anda genellikle rüyalar görülmeye başlanır. Bedenen rüyanın bulunduğu ortamda olmamakla birlikte, vücut rüya esnasında oradaymış gibi tepki gösterir ve bizde bedenimizle birlikte tüm varlığımızla o rüyada yaşıyormuşuz izlenimine kapılırız. Bu durum tam olarak bilimsel yönden açıklanamamıştır ancak rüyalar sandığımızın aksine saatler sürmez, saniyeler içinde rüyayı görürüz. Yapılan bir araştırmada en fazla rüyanın 8 saniye olduğu tespit edilmiştir.

Kısa zamanda yaşanmasına rağmen rüyalar bize çok fazla mesaj verir. Bu mesajları anlamak için rüya tabirleri yorumları gibi kitaplara ya da internet sitelerine bakılır. Peygamberler verilen özel bir yetenek ile rüya tabirleri yapmaktaydılar. Buna en büyük örnek Hz. Yusuf’un Firavunun rüyasını yorumlayarak kıtlık olacağı haberini vermesidir.

Görüldüğü gibi rüyalar gelecek hayatımızla ilgili mesajları, eşyalarla, mekanlarla, insanlarla kısacası birçok şeyi kullanarak bize mesaj vermektedirler. Rüya yorumları yaparak gördüğümüz şeyleri doğru yorumlayarak hayatımızla ilgili önemli bilgileri elde edebiliriz.

About The Author

İş Dünyasından Haberler - Tanıtım Videosu - Sosyal Medya Yönetimi
deneme bonusu veren siteler