23 Temmuz 2024

SEO Makaleler

SEO – Teknoloji, Bilişim, İnternet Dünyasından Haberler

AMD de şaştı bu işe!

AMD cephesinden sürpriz haberler…

Hep “kötü gidişat” haberlerine konu olan AMD’den herkesi şaşırtan haberler geliyor…

Senelerdir ekonomik zorluklarla boğuşan AMD son üç yılda ilk kez bu sene kara geçti. Intel firmasından aldığı tazminat ve satış gelirleriyle kara geçen firma, 2009 yılının 4. çeyreğinde 1.65 milyar dolar kar elde ettiğini açıkladı.

AMD gelirin artmasını tatil döneminde yapılan çip satışlarına ve Radeon ekran kartına gösterilen ilgiye bağladı. Ayrıca Intel firmasına rekabet kurallarına uymadığı gerekçesiyle açtığı davayı kazanan AMD, buradan da 1.25 milyar dolar gelir elde etti.

Son çeyrekte mikroişlemci satışları geçen yıla göre %14 artış gösterirken, Radeon ekran kartlarına olan ilgi tam %40 oranında arttı.

AMD önceki üç yılda, çipsetlerini vaktinde üretememesinden ve ekonomik krizden dolayı hep zarar etmişti. Bunun sonucunda birçok insanı işten çıkaran ve yeniden organize olma sürecine giren firma, sonunda belini doğrultmayı başardı.

AMD’de CEO ve Genel Müdür pozisyonunda bulunan Dirk Meyer, geçtiğimiz yılın son çeyreğinde kaydettikleri bu aşamadan mutlu olduğunu söylerken rakamların yeniden organize olma sürecindeki başarının altını çizdiğini belirtti.

CHIP Online

About The Author

İş Dünyasından Haberler - Tanıtım Videosu - Sosyal Medya Yönetimi
deneme bonusu veren siteler