01 Ekim 2023

SEO Makaleler

SEO – Teknoloji, Bilişim, İnternet Dünyasından Haberler

Youtube’u Tahttan İndiren Site

gmailGmail, YouTube’u geride bıraktı. Sanal dünyanın hemen her köşesinde, farklı bir konuda büyük bir rekabet yaşanıyor. Her site veya her servis kendine rakip gördüğü diğer site ve hizmetlerden bir adım önde olabilmek için durup dinlenmeden yarışını sürdürüyor. Muhtemelen bu rekabet en az Google’ı ilgilendiriyor. Çünkü dev firma elini attığı hemen her işte ya pazar lideri, ya da o alandaki en büyük oyunculardan biri. Google açısından baktığınızda bundan daha ilgi çekici bir rekabet firmanın kendi içersinde yaşanıyor.
Hangi Gogle hizmetinin daha popüler olduğu, hangisinin daha çok kişiye ulaştığı konusu firma içerisindeki çalışanların daha çok ilgisini çekiyor. İnternet üzerinde trafik analizi yapan Hitwise adlı firmanın ölçümlerine göre şu anda Google’ın Gmail hizmeti, YouTube’u geçmiş durumda. Pek çok kişi YouTube’un Google’a ait en popüler hizmet olduğunu düşünüyor olmasına rağmen, Hitwise’ın rakamları YouTube’un ancak üçüncü sırada olduğunu gösteriyor. Son 12 ay içerisinde Gmail trafiğinin %70 artmış olması bu farkı yaratan en önemli etmen.

Şu anda YouTube, Google’a ait siteler arasında %9,27 ile oranla üçüncü sırada. Gmail ise %9,79’a ulaşarak ikinciliğe kuruldu. Birinci ise tahmin edebileceğiniz gibi %68,32’lik büyük oranla Google’ın arama sayfası. (Ümit Öncel/Chiponline)

About The Author

İş Dünyasından Haberler - Tanıtım Videosu - Sosyal Medya Yönetimi - Mp3 indir