30 Eylül 2023

SEO Makaleler

SEO – Teknoloji, Bilişim, İnternet Dünyasından Haberler

Google’dan Okunabilir Sesli Mesaj

googleGoogle, 2007’nin Temmuz ayında satın aldığı VoIP servis sağlayıcısı GrandCentral tarafından İnternet üzerinden sunulan sesli servisleri kullanarak telefonla sesli iletişim ve bilgisayar arasında olan bulanık bağlantıyı netleştiriyor. Firmanın GrandCentral üyelerine sunduğu yeni servis sayesinde, aboneler kendilerine gelen sesli mesajları www.google.com/voice/ adresinde bulunan kontrol merkezinden okuyabilecekler. Dileyen kullanıcılar, kendilerine gelen sesli mesajları e-posta olarak veya SMS olarak cep telefonlarından okuyabilecekler. Kullanıcılar bu servis sayesinde, kendilerine gelen tüm sesli mesajları e-posta kutularında hem sesli, hem yazılı olarak saklayabilecek; sesli mesajlarını VoIP telefonlarından dinledikten sonra bile sakladıkları mesajlara ulaşabilecekler.

Google’ın sahip olduğu GrandCentral firması, kullanıcılara tek bir telefon numarası üzerinden hem cep telefonu, hem iş telefonu hem de ev telefonuna aynı anda ulaşılmasını sağlıyor. Yeni eklenen özellik, Google’ın GrandCentral’ı satın almasından beri servise yapılan en büyük güncelleme.

Google’ın Goog-411 adını verdiği telefon bilgi sistemi için geliştirdiği metinden sese çevirme (text to speech) teknolojisini kullanan servis tüm GroundCentral kullanıcılarının kullanımına sunuldu.

internethaber.com

About The Author

İş Dünyasından Haberler - Tanıtım Videosu - Sosyal Medya Yönetimi - Mp3 indir