23 Temmuz 2024

SEO Makaleler

SEO – Teknoloji, Bilişim, İnternet Dünyasından Haberler

Google’a siber saldırılar okuldan yapılmış

Google’a yönelik siber saldırılar Çin’deki 2 okuldan yapılmış.

New York Times gazetesi, bilişim devi Google ile insan hakları eylemcilerini hedefleyen başka şirketlere yönelik siber saldırıların, Çin’deki iki okuldan düzenlendiğini, okullardan birinin Çin ordusu ile bağlantılı olduğunu bildirdi.

Gazete, soruşturmayı yürüten ve isminin açıklanmasını istemeyen kaynaklara dayanarak verdiği haberinde, saldırılardan birinin bilgisayar bölümüyle meşhur Şangay Jiatong Üniversitesi, diğerinin de ordu için bilgisayar uzmanı yetiştiren Lanxiang adlı profesyonel bir kuruluştan geldiğinin belirlendiğini yazdı.

İnternet grubu Google, 12 Ocakta yaptığı açıklamada, Aralık ayında Çin kaynaklı ve büyük çaplı bilişim saldırılarının, Çinli insan hakları eylemcilerini hedeflediğini ve en az 20 başka şirketi daha etkilediğini belirtmiş, Çin-ABD ilişkilerini olumsuz etkileyen olay Google’ı Çin’deki faaliyetlerini durdurmaya zorlamıştı.

Saldırılarda, Google’ın kod kaynakları ile dünyadaki Çinli insan hakları eylemcilerinin Gmail elektronik posta hesapları hedef alınmıştı.

New York Times, saldırılarda ayrıca ticari sırlar ve bilgisayar kodlarının çalınmaya, insan hakları eylemcilerinin hesaplarının ele geçirilmeye çalışıldığını belirtti.

About The Author

İş Dünyasından Haberler - Tanıtım Videosu - Sosyal Medya Yönetimi
deneme bonusu veren siteler