01 Ekim 2023

SEO Makaleler

SEO – Teknoloji, Bilişim, İnternet Dünyasından Haberler

Google Buzz için 3 pratik tüyo

Kısa, öz ve pratik: Bu 3 tüyo ile Gmail Buzz’ı çok daha zengin ve rahat kullanacaksınız…

Her şeyi diğer kullanıcılardan daha kapsamlı bilmek, daha hızlı ve daha gelişmiş özelliklerle kullanmak isteyenler, işte Google’ın sosyal hizmeti Buzz için kısa, öz ve yararlı tüyolar!

1 Google Buzz’da metni koyu veya italik yapabilir, çizebilirsiniz.

Koyu metin için başa ve sona yıldız koyabilir *Örnek*
İtalik için alt çizgi kullanabilir _Örnek_
Çizmek için de çizgi kullanabilirsiniz –Örnek-

2 E-posta uygulamaları veya cepten Buzz’lamak

Buzz kullandığınız Gmail hesabından internet tarayıcı dışında da mesaj yazabilirsiniz. Yazmak istediğiniz mesajı sadece başlık kısmına yazarak buzz@gmail adresine atabilirsiniz. Eklediğiniz fotoğraflar da yayınlanacaktır.

3 Buzz uyarıları

Bizi Buzz’larınıza cevap verirse, sizin alakanız olan, mesela yorum yaptığınız Buzz’da gelişme olursa ya da biri sizi Buzz’a eklerse uyarı alırsınız.

Bunlardan rahatsız olursanız Gmail filtre ve etiketlerini kullanabilirsiniz. İki ayrı Buzz etiketi oluşturun ve daha sonra bir filtre oluşturun. Filtre sözcüğü olarak oluşturduğunuz etiketlerden birinin ismini girin. Artık bu etiketi yapıştırdığınız mesajlar filtrelenecek ve o klasöre atılacak ve günlük iş akışınızı yavaşlatmayacak.

Bu etiket ve filtre özelliklerini kullanarak istediğiniz şekilde çalışan bir Gmail- Buzz düzeni oluşturabilirsiniz. Bu tüyo aslında sadece Buzz için değil, bütün e-postalarınız için kendi düzeninizi oluşturmanıza imkan tanıyan, güçlü ve temel bir Gmail özelliğidir.

About The Author

İş Dünyasından Haberler - Tanıtım Videosu - Sosyal Medya Yönetimi - Mp3 indir