23 Haziran 2024

SEO Makaleler

SEO – Teknoloji, Bilişim, İnternet Dünyasından Haberler

Bu cep inanılır gibi değil!

Microsoft‘un Windows Mobile markasını bırakması ve Window s Phone 7 ile eski tasarımları çöpe atarak, yeni ve etkileyici bir cep telefonu işletim sistemi ortaya koyması büyük ilgi çekti.

Şimdi ise akıllı cep telefonu piyasasında rekabeti kızıştıracak bu cep telefonu işletim sistemini kullanmayan, iki Microsoft cep telefonu modeli hakkında dedikodular yoğunlaştı.

Gizmodo’nun çok iddialı bir şekilde ortaya koyduğu “sızıntı” bilgiler şaşırtıcı ama pek iyi yönde değil. Project Pink hakkında daha önce de bilgiler ortaya çıkmıştı, ama şimdi ortaya çıkan bilgilere göre başta pek çok akıllı telefonda olduğu gibi çok klişe bir “iPhone katili” ibaresiyle ortaya atılan, Microsoft’un kabul etmediği bu telefonlar için çok vasat, gayet orta sınıf detaylar açıklanıyor…

İşte yeni ve daha bulanık bir görüntü!

Microsoft‘un yeni çıkartacağı cep modellerinin Amerika‘da popüler olan kayar klavyeli türden olacağı aktarılıyor.

Windows Phone 7 kullanmayan, uyumsuz, dahası tamamen farklı bir arayüze sahip cep telefonları da olacağı aktarılıyor. Ya iddialar tamamen yanlış ya da Microsoft çok büyük bir kumar oynuyor.

Teknik özellikler açıklanmamasına karşın, ortada güçlü donanım özelliklerine dair hiç bir söz yok. Hatta Windows Phone 7’nin gerektirdiğinden daha zayıf özelliklerden bahsediliyor.

Tek artısı olarak güçlü mesajlaşma ve sosyal ağ özellikleri aktarılıyor. Bütün bu bilgiler çok az, çok kısır ve de Microsoft’un Windows Phone 7’de izlediği yol ile çok tutarsız. Gerçekten de Microsoft’un bu şekilde cep telefonlarına markasını vermesi inandırıcılıktan uzak görünüyor. Elbette sızıntıların gerçek olma ihtimali var, ancak bu cep telefonları üst segment değil, oldukça alt segment ve uygun fiyatlı olursa anlam ifade edebilecek modeller gibi görünüyor. Bu alanda Microsoft’un yapacağı açıklama çok önemli ve merakla bekleniyor.

Daha fazlası için www.chip.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.

About The Author