23 Temmuz 2024

SEO Makaleler

SEO – Teknoloji, Bilişim, İnternet Dünyasından Haberler

Blog’da yazarken dikkat!

Blog’unda patronunu eleştirdi, Facebook’tan kovulduğunu öğrendi.

İsveç’in Örebro şehrinde yaşayan bir genç kız, internetteki blog sayfasında, çalıştığı Mc Donalds şubesi şefi hakkında eleştiriler yazdı. Bunu öğrenen şefi de onu işten kovarken, bunu Facebook’taki sayfasından duyurdu.

Sayfalar arası bu restleşmeler İsveçli gazetelere konu olurken, site sayfalarında yazılanlardan dolayı işten atılmalar tartışmaya açıldı.

İsveç’te yayınlanan Aftonbladet gazetesinde yer alan habere göre çalışanının blogunda yaptığı eleştiriler üzerine iş atılmasını sayfasında değerlendiren Mc Donalds şefi, Facebook’a “İşyeri hakkında kötü şeyler söyleyen bir kızı işten attım. Sırf arkadaşlarım gülsün diye yapılan şeyler çok doğru değil. Şimdi ben gülüyorum.” diye yazdı ve gülücük işareti yaptı.

O bölgedeki dört Mc Donalds şubesinin sahibi ise gazetelere blogunda eleştiri yazan kızın yaptığının doğru olmadığını ve kendisine iki alternatif sunulduğunu, ya kendi isteğiyle işten çıkmasını ya da çıkartılmasını teklif ettiklerini aktardı. Şube sahibi, kızın kendi isteğiyle çıkmayı tercih ettiğini, şube şefinin Facebook’tan açıklama yapmasının ise hoş bir durum olmadığını ekledi.

Bloglar ve sayfalar arası böyle bir işten çıkarma hadisesi yaşanırken kamuoyunda bloglarda çalışılan işyeri hakkında eleştiriler yazabilmenin sınırlarının ne olacağı tartışma konusu oldu.

Ve teknoloji

About The Author

İş Dünyasından Haberler - Tanıtım Videosu - Sosyal Medya Yönetimi
deneme bonusu veren siteler