23 Temmuz 2024

SEO Makaleler

SEO – Teknoloji, Bilişim, İnternet Dünyasından Haberler

3G veri indirme hızında 1 numara!

Vodafone Türkiye, 3G veri indirme hızında 1 numara!

Vodafone, LCC International’ın test ettiği ve onayladığı sonucu açıkladı.

Kablosuz telekomünikasyon sistemlerinde dünyanın önde gelen bağımsız ölçümleme şirketi LCC International, 4 şehri kapsayan testte ortalama olarak en hızlı veri indiren operatör olarak Vodafone’u tescil etti. “Veri İndirme Hızında 1 Numara” olarak sınıflandırılan Vodafone, testlerin yapıldığı tüm lokasyonlarda data kurulumunu başarıyla gerçekleştirdi.

20 Şubat 2010, İstanbul Dünyada 3G lideri Vodafone’un, Türkiye’de Avrupa’nın en ileri HSPA+ teknolojisini kullanarak kurduğu şebeke altyapısının en hızlı veri indirme hizmetini verdiği, bağımsız uluslararası bir kuruluş tarafından tescil edildi. Kablosuz telekomünikasyon sistemlerinde dünyanın önde gelen bağımsız ölçümleme şirketi LCC International’ın yaptığı testler sonucunda Vodafone, “Veri İndirme Hızında 1 Numara” olarak sınıflandırıldı.

LCC International, İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya olmak üzere 4 ilde gerçekleştirdiği çalışmada bağımsız olarak kendi seçtiği lokasyonlarda eş zamanlı 3 operatör için veri indirme hız testleri yaptı. Çalışmada ortalamada en hızlı veri indirme olanağını Vodafone’un 3G şebekesinin sağladığı tescil edilirken, Vodafone’nun testlerin yapıldığı istisnasız tüm lokasyonlarda data kurumlumlarını başarıyla gerçekleştirdiği tespit edildi.

Vodafone’nun güçlü ve ileri 3G altyapısı tercih sebebi

Vodafone Türkiye, 2009 yılında 3G hizmetlerini en iyi şekilde sunabilmek için yoğun bir yatırım gerçekleştirdi. 3G şebeke ağını Avrupa’nın en ileri 3G teknolojisi HSPA+ ile kurararak, 3G+ hizmetlerini 81 ilde aynı anda başlattı. Vodafone, sabit hatların olmadığı yerlerde bile geniş banttan faydalanmayı sağlayan 3G teknolojisi,toplam şebeke ve IT yatırımı için 2009-2010 mali yılı içinde 1,3 milyar TL’lik yatırım gerçekleştirmektedir. Ocak 2010 itibariyle, Vodafone’un 3G şebekesi ile birlikte toplam baz istasyonu sayısı 14.400’e ulaştı. 3G lansmanından bu yana kesintisiz artış grafiği izleyen Vodafone’un 3G abone sayısı, 2,5 milyona yaklaşmış olup, Vodafone’nun toplam abonelerinin %14’üne ulaştı. 3G sonrasında şirketin aylık ortalama data trafiği ise 20 misli arttı. Vodafone Türkiye’nin abonelerinin 3G hizmetlerine gösterdikleri yoğun ilgi müşteri memnuniyetinin de bir göstergesi oldu.

Vodafone Mobil Modem tercih eden müşterilerin %20’si diğer operatörlerin aboneleri

Kablosuz olarak bilgisayarlara geniş bant hizmetini en iyi şekilde verilmesini sağlayan Vodafone Mobil Modem’e de yoğun ilgi devam ederken satış rakamı hızla yükselerek 100 bine yaklaştı. Vodafone Mobil Modem’i tercih eden müşterilerin yüzde 20’sinin mobil ses hizmetlerinde diğer operatörlerin müşterilerinin oluşturması da dikkat çekiyor.

Vodafone’a özel 3G+ hizmetleri fark yaratıyor

Vodafone 3G+ hizmetleri arasında yer alan internet tarayıcısı Vodafone Webşın’ı bugüne kadar 450 binden fazla kişi indirdi. Vodafone Webşın, transfer edilen veri boyutununun %90 oranına kadar sıkıştırarak da web sayfalarını onda birine kadar küçültebiliyor. Bu sayede web sayfalarına erişimi hızlandırarak, daha ekonomik ve daha yüksek performanslı bir internet deneyimi yaşatıyor. 450 bini aşkın Vodafone abonesi tarafından indirilen bu tarayıcı ile Facebook’a girmek, Google arama motorunu kullanmak, cep telefonundan e-postaları kontrol etmek, gazete okumak veya bankacılık işlemlerini güvenle gerçekleştirmek mümkün oluyor.

Vodafone’un en çok ilgi gören 3G+ hizmetleri arasında Mobil TV de bulunuyor. Vodafone Mobil TV hizmetleri 19 adet canlı kanal ve Vodafone abonelerine özel olarak oluşturulan 9 kanal olmak üzere toplam 28 kanal ile en kapsamlı Mobil TV hizmeti. 3G hizmetlerinin başladığı 30 Temmuz 2009’dan beri aboneler toplam 13 milyon dakika Vodafone Mobil TV izlediler.

“Vodafone en hızlı 3G hizmetlerini sunmaktan gurur duyuyor”

LCC International’ın test sonuçlarını değerlendiren Vodafone Türkiye Ürün ve Hizmet Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Phil Patel şunları söyledi:

“Dünya 3G lideri Vodafone, bu alandaki geniş bilgi birikimini ve Avrupa’nın en ileri HSPA+ teknolojisini kullanarak kurduğu  güçlü altyapısını 30 Temmuz 2009’dan bu yana Türkiye’nin 81 iline  sunmaktadır. LCC International tarafından yapılan hız testi de bu altyapının ne kadar ileri olduğunu kanıtlamıştır.

Kablosuz telekomünikasyon sistemlerinde dünyanın önde gelen bağımsız ölçümleme şirketi LCC International tarafından 4 şehri kapsayarak yapılan test sonucunda Vodafone’un ortalama olarak en hızlı veri indiren operatör olarak tescil edilmesinden ve testlerin yapıldığı tüm lokasyonlarda data bağlantısını başarıyla gerçekleştirmiş olmaktan dolayı memnuniyet duyuyoruz.

Müşteri deneyimi ve memnuniyetine odaklanarak oluşturduğumuz 3G altyapısının başarısının bağımsız ve uluslararası ölçümleme kuruluşu tarafından tescil edildiğini görmek mutluluk verici. Vodafone Mobil Modem satın alan müşterilerimizin yüzde 20’sinin 3G data hizmetlerinde Vodafone’u tercih eden diğer operatörlerin müşterilerini oluşturması ise 3G konusundaki dünya çapındaki bilgi birikimimize ve deneyimimize verdiği değer ve inancın göstergesidir” dedi.

About The Author

İş Dünyasından Haberler - Tanıtım Videosu - Sosyal Medya Yönetimi
deneme bonusu veren siteler